Artykuły

Filtr

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2015

Pierwszy Gwiazdkowy Turniej Koszykówki Kadetek

20 grudnia uczestniczyliśmy w jednodniowym Pierwszym Gwiazdkowym Turnieju Kadetek we Wschowie.

Rozegraliśmy dwa spotkania. W pierwszym meczu, po ciężkim boju, wygraliśmy z dobrze nam znanym zespołem MUKS SZOK Bojanowo. W drugim meczu zmierzyliśmy się z gospodyniami WSTK Wschowa. Ten mecz przegraliśmy różnicą trzech punktów - minimalnie - a w końcówce byliśmy blisko doprowadzenia do dogrywki.

Ostatecznie zajęliśmy II miejsce. Brawo dziewczyny!!!

Mecz z LIDEREM

13 grudnia rozegraliśmy kolejny wyjazdowy mecz. Tym razem w Swarzędzu zmierzyliśmy się z LIDEREM.

Mecz zakończył się wynikiem 57:46 dla LIDERA (17:14; 15:9; 18:8; 7:15).

Na pewno jest to zespół w naszym zasięgu i postaramy się w rundzie rewanżowej wygrać. Brawa dla dziewczyn za dobry mecz. Nie uniknęliśmy błędów, ale uczymy się i gra w koszykówkę wychodzi Nam co raz lepiej. Oby tak dalej!

Punkty:

Harendarz Z. 14; Dudziak A. 12; Dworacka L. 7; Łopacinska J. 6; Kaźmierczak S. 4; Raciborska P. 2; Golak A. 1

Mecz w Koninie

29 listopada zagraliśmy kolejny mecz ligowy. W Koninie naszym rywalem był MKS MOS.

Pierwsze dwie kwarty rozegraliśmy na dobrym poziomie i na przerwę schodziliśmy minimalnie przygrywając 24:18. O losach spotkania zaważyła trzecia kwarta, gdzie daliśmy rywalką rzucić 21 punktów, a sami zdobyliśmy 13. Trzecia kwarta skończyła się wynikiem 45:31. Mimo dobrego początku czwartej kwarty nie udało nam się odwrócić losów meczu i w rezultacie przegraliśmy 63:41.

Mimo porażki brawa należą się dziewczynom za walkę i ambicję.

MKS MOS Konin - UKKS ISKRY Osieczna 63:41 (12:10; 12:8; 21:13; 18:10)

Punktowały:

Łopacinska J. 12; Dworacka L. 9; Hoffmann H. 6; Dudziak A. 4; Golak A. 4; Malinowska W. 2; Harendarz Z. 2; Niwczyk N. 1; Marcinkowska P. 1

XIV Międzynarodowy Turniej Koszykówki o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardów - podsumowanie

W dniach od 5 do 7 grudnia braliśmy udział w XIV Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Żyrardów.

W turnieju brały udział zawodniczki urodzone w roku 1999 i młodsze, czyli nasz zespół musiał mierzyć się z drużynami starszymi.

Mimo tego, w każdym meczu dziewczyny ambitnie walczyły za co należą im się ogromne gratulacje.

Zajęliśmy VIII miejsce.

Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została wybrana Agata Golak.