???

Artykuły

Filtr

Wygrana z Koninem!

Ostatni mecz ligowy rozegraliśmy 26 kwietnia o godzinie 11:00 w Osiecznej. Naszym przeciwnikiem w rewanżowym meczu była drużyna MKS MOS Konin, z którą w pierwszym meczu przegraliśmy 63:41.

Mecz rewanżowy był ciekawym widowiskiem i żadna z drużyn nie potrafiła oddalić się na bezpieczną odległość. Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 22:17 dla Iskier. Druga kwarta to mała zadyszka naszej drużyny i przegrana 5:15 z wynikiem po drugiej kwarcie 27:33 dla gości. Trzecia kwarta również była wyrównana - wynik kwarty 10:8 - a w meczu 37:41 zapowiadał ogromne emocje w czwartej kwarcie. I tak też było. Pogoń naszych zawodniczek na początku czwartej kwarty przyniosła efekt i prowadzenie 50:42, jednak goście odrabiają straty i na dwie minuty przed końcem meczu dzieli nas tylko jeden punkt. Jednak nie dajemy wydrzeć zwycięstwa i wygrywamy 59:54.

UKKS ISKRY Osieczna - MKS MOS Konin 59:54 (22:17; 5:16; 10:8; 22:13)

Punkty: Dworacka L. 17; Harendarz Z. 14; Hoffmann H. 12; Łopacinska J. 6; Dudziak A. 4; Golak A. 4; Marcinkowska P. 2

Wygrana z LIDEREM!

Po świątecznej przerwie powróciliśmy na ligowe boiska. Przedostatni mecz sezonu graliśmy na swoim terenie, a naszym przeciwnikiem był zespół Lidera Swarzędz.

Pierwszy mecz przegraliśmy różnicą 11 punktów. Teraz chcieliśmy odrobić straty i wyprzedzić Lidera w tabeli. I udało się! Wygraliśmy 69:50!

Pierwszą i drugą kwartę wygrywamy wysoko, odpowiednio 17:8 i 16:4 i na przerwę schodzimy prowadząc 33:12.

Spore rozluźnienie wkradło się w nasze szeregi w czasie trzeciej kwarty, błędy w podaniach i niewymuszone straty, a także trochę lepsza obrona gości spowodowały, że przegrywamy trzecią część meczu 10:28, a wynik po trzeciej kwarcie to 43:40. Jednak w czwartej kwarcie stawiamy przysłowiową kropkę nad "i" i nie dajemy sobie wydrzeć zwycięstwa - wygrywamy kwartę 26:10 i cały mecz 69:50.

UKKS ISKRY Osieczna - LIDER Swarzędz 69:50 (17:8; 16:4; 10:28; 26:10)

Punkty: Dworacka L. 14; Harendarz Z. 13; Dudziak A. 11; Golak A. 9; Hoffmann H. 6; Marcinkowska P. 6; Łopacinska J. 4; Kaźmierczak S. 2, Malinowska W. 2, Raciborska P. 2